Zapiski ateisty o prawicowym skrzywieniuDolina Rospudy - w obronie autostrady
Gadu-GaduSkopiuj CSS
Kategorie: Wszystkie | Ciekawostki | Dowcipasy | Wydarzenia | Życie codzienne
RSS
piątek, 12 lutego 2010
Zostałem "królem szos"
Tak o mnie powiedzieli policjanci, którzy zatrzymali mnie dlatego, że przejechałem na czerwonym świetle. Na szczęście skończyło się na upomnieniu... A pasażerom powiedziałem, że panowie policjanci ich pozdrawiają.
poniedziałek, 10 sierpnia 2009
Fajerfoks raz jeszcze
Jak pisałem ostatnim razem zainstalowałem sobie liska po to by go przetestować. Wiadomo - w takich przypadkach zawsze instaluje się najnowszą wersję (kto testuje starsze wersje?). W komentarzu do ostatniego wpisu pojawiła się sugestia jakoby z moim kompem "coś było". A tu się okazuje, że jednak to nie przypadek. Polecam lekturę tego. Jak tylko pojawi się nowsza wersja tej przeglądarki to chętnie ją zainstaluję i sprawdzę jeszcze raz. Na razie jednak podtrzymuję: dziękuję za liska.
sobota, 01 sierpnia 2009
Fajerfoks
Niedawno sobie zainstalowałem tą przeglądarkę, bo tak ją wszyscy zachwalają... Nie powiem: dodatki ma niezłe, ale ma jedną zasadniczą wadę: wysypuje się kilka razy dziennie. Jednak podziękuję za liska.
Na dodatek dowiedziałem się, że mojemu bratu też się to często zdarza. A brat jest webmasterem...
środa, 08 kwietnia 2009
Czy wiesz, że
Prawie połowa mężczyzn umiera przed osiągnięciem wieku emerytalnego?
Ich składki nie są dziedziczone...

wtorek, 07 kwietnia 2009
O wystawie mojego Ojca

wtorek, 03 marca 2009
Monety kolekcjonerskie
Już drugi raz zdarzyło mi się spierać o to czy można w sklepie płacić monetami kolekcjonerskimi. Dwie osoby będące sprzedawcami twierdzą uparcie, że takimi monetami nie można płacić (a mówiąc ściślej - można odmówić przyjęcia takiej monety/banknotu). Jako, że nie lubię opierać swoich tez na własnych wyobrażeniach, czy nawet nakazach pracodawcy - przecież taki ktoś też może się mylić (czyli nakaz szefa a prawo to mogą być dwie różne sprawy) - postanowiłem sprawdzić. Poszperałem trochę w góglach i znalazłem ustawę o NBP. I w tej ustawie stoi jak wół:

Art 31
Znakami pieniężnymi Rzeczypospolitej Polskiej są banknoty i monety opiewające na złote i grosze.
Art 32
Znaki pieniężne emitowane przez NBP są prawnymi środkami płatniczymi na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej

Czyli KAŻDA wyemitowana moneta lub banknot opiewający na złote lub grosze jest normalną monetą/banknotem, którą można płacić w sklepie. Co prawda w punkcie drugim artykułu 33 jest mowa o tym, że Prezes NBP może wycofać z obiegu określone znaki pieniężne. Ale to znaczy ni mniej ni więcej, że monety/banknoty kolekcjonerskie po wyprodukowaniu są znakiem pieniężnym a dopiero prezes NBP może wydać rozporządzenie mówiące o tym, że dana moneta przestaje być monetą obiegową.

Oczywiście mogłem tutaj nie wziąść pod uwagę innych ustaw (w końcu nie jestem prawnikiem), które obalałyby moje twierdzenie. Na razie jednak to ja przedstawiam jakiś konkret. Gdy ktoś znajdzie inny konkret to z przyjemnością wysłucham. Zwracam uwagę, że stwierdzenie: "nie można płacić bo nie można ponieważ tak mówi mój szef!" nie jest żadenym konkretem. Bo na przykład mój szef mówi, że 2+2 równa się 800. Tylko czy tak jest w rzeczywistości?

PS. Inną sprawą jest to czy posłucham szefa czy będę się upierać przy prawie. To osobny temat.

niedziela, 22 lutego 2009
Nigdy nie sądziłem, że
jeszcze kiedykolwiek będę jeździł na sankach. Do dziasiaj. Razem z Asią poszliśmy na "łysą" (tam gdzie jako dzieciak chodziłem się wyszaleć) i zjechałem z dzieckiem z górki. Trochę obawiałem się o sanki, ale na szczęście nic się nie stało.
Jutro znowu idziemy.

(:

sobota, 24 stycznia 2009
Figlolandia
Sobota, siódma rano:
Żona: Asiu... A co ci tata wczoraj obiecał?
Asia: Że pójdziemy do figlolandii.
Żona: No to jak tata wstanie to pójdziecie się tam pobawić
Asia: Tata! Wstawaj!
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 32