Zapiski ateisty o prawicowym skrzywieniuDolina Rospudy - w obronie autostrady
Gadu-GaduSkopiuj CSS
Kategorie: Wszystkie | Ciekawostki | Dowcipasy | Wydarzenia | Życie codzienne
RSS
czwartek, 27 września 2007
Smoczek
Asia, jak większość dzieci została przyzwyczajonoa do tego, że usypia ze smoczkiem w buzi. Żona postanowiła to zmienić. Gdy Asia kładła się spać nie dostała smoczka. Zorientowała się po jakimś czasie, że czegoś jej brakuje. Wstała i zczęła się dopominać "o swoje". Żona wtedy wyjaśniła Asi, że dzisiaj - podczas spaceru - do domu przyszedł Pan i... zabrał smoczka bo potrzebny jest innej dzidzi, dużo mniejszej od Asi. Żona powtórzyła to kilkukrotnie. Asia grzecznie posłuchała i połozyła się spać bez smoczka!
środa, 26 września 2007
Alicja Tysiąc
Jak donoszą media Wielka Izba Europejskiego Trybunału Praw Człowieka odrzuciła odwołanie polskiego rządu w sprawie Alicji Tysiąc. Decyzja jest ostateczna. Na przykład wczorajsze "Wiadomości" podały, iż strasburski trybunał ukarał Polskę za to, że państwo polskie odmówiło pani Ali prawa do aborcji. W podobnym tonie wypowiadają się inne media, w tym TVN24. I oto weszła w życie maksyma: "ciemny lud to kupi". Nieprawdą jest, że Trybunał uznał prawo pani Ali do aborcji. Trybunał ukarał Polskę za brak procedur odwoławczych w sytuacjach spornych (czy jak kto woli wątpliwych). Dla przypomnienia: w 2000 roku pani Alicja udała się do ginekologa z zaświadczeniem od okulisty, że ciąża poważnie zagraża oczom matki. Ginekolog stwierdził inaczej. Powstał konflikt opinii pomiędzy lekarzami. Nie istnieje w polskim prawie instytucja, która mogłaby skonfrontować obie te opinie i wydać wyrok. Nie trzeba dodawać, że takie ciało musiałoby działać niezwykle sprawnie. Tyle, że ono w ogóle nie istnieje! I to zakwestionował Trybunał. Bo wcale nie jest pewne czy owa instytucja, jeśliby istniała, stanęłaby po stronie pani Ali.

A tak przy okazji: Zwracam uwagę na fakt, że od Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który w hierarchii stoi wyżej od TK, można się odwołać, a od polskiego TK - nie. To doskonały dowód na to, że Polska jest zaściankiem Europy. Tym razem dzięki lewicy, bo to nikt inny jak lewica forsowała i przeforsowała swoją wersję konstytucji. A z niej wynika, że od decyzji Trybunału Konstytucyjnego nie ma odwołania do jakiegoś innego ciała, na przykład Wielkiej Izby Konstytucyjnej. Wychodzi na to, że sędziowie poslkiego TK są nieomylni bo: mają immunitet, są niezawiśli i zostali powołani demokratycznymi metodami.

poniedziałek, 24 września 2007
Formata nie będzie
No i udało się. Po wielogodzinnych zmaganiach komputer działa niemal tak sprawnie jak po formacie, którego dało się uniknąć. To cieszy. :-)
piątek, 21 września 2007
Usprawnianie Windows XP
Czeka mnie format dysku, ze wględu na zbytnie "mulenie" ikspeka. Jako, że:
  1. na dysku zainstalowanych jest wiele różnych programów. Niektóre z ich mają niestandartową konfigurację.
  2. na dysku znajduje się wiele dokumentów i innych plików
stwierdziłem, iż w sumie co mi zależy? Format i tak nieuchronny, to może spróbuję różnych sztuczek (których pełno w prasie komputerowej czy Internecie), które usprawnią pracę komputera. Może w ten sposób uniknę formata? A nawet jeśli nie uniknę to czegoś się nauczę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Weekend już zaplanowany! :]
Znowu o wyborach
Były premier Leszek Miller jest chyba bezrobotny. Za wszelką cenę chce dostać się do parlamentu. Nawet nie przeszkadza mu, że startuje z list Samoobrony. Ciekawe co na to wyborcy, którzy tak krytykowali PiS za koalicję z Samoobroną? Czyżby Lesio upadł poniżej pewnego poziomu? Do byłego lidera SLD być może dołączy inna czołowa postać SLD - Józef Oleksy.

Roman Giertych obiecał 10 tysięcy złotych polskich każdemu kto wskaże róznice programowe pomiędzy PiSem a PO. Czyżby Roman uważał, że PO i PiS tworzą sztuczną konkurencję po to by zwiekszyć sumaryczne poparcie obu tych partii?

środa, 19 września 2007
Alternatywny spot wyborczy PiS
Od jakiegoś czasu obserwuję wojnę na spoty wyborcze. Oglądając je odnoszę wrażenie, że 21 X ludzie nie będą wybierać najlepszych, tylko najładniejszych/najdowcipniejszych/najbardziej elokwentnych/potrafiącym dokopać przeciwnikom ludzi, którzy zasiądą w parlamencie. Bo czymże jest kampania wyborcza? Zwykłą rozmową kwalifikacyjną w sprawie pracy. Szefem jest społeczeństwo i to ono zadecyduje komu da, a komu nie da pracy. Metod osiągnięcia tego celu jest wiele. Jednym z nich są spoty wyborcze. Taki spot PiSu na przykład. Gdyby nie dziennikarze to nie wiedziałbym, że ten siwy jest podobny do Krauzego. Właściwie co mnie obchodzi do kogo podobni są aktorzy grający w spotach? Jak widać dziennikarze też muszą mieć jakieś zajęcie. Na przykład jedni bronią kandydatów do pracy w parlamencie, inni się z nimi nie zgadzają. I tak co cztery lata (czasem częściej). A tak przy okazji spot PiS i wersja alternatywna:
niedziela, 16 września 2007
Derby na remis
Na samym początku piątkowych derbów GKSów było w miarę kulturalnie i spokojnie. Dopiero później zaczęły się okrzyki przyjezdnych: "te kurwy pokonamy". Jeszcze później dwóch-trzech idiotów (tym razem z Jastrzębia), siedzących w pobliżu kiboli Katowic, wypięło gołe dupska w ich kierunku. Reakcja neandertalczykow była gorzej niż żałosna. Część z nich chciała przeskoczyć płot (paru osbom to się nawet udało. Na szczęście szybka reakcja policji i użycie gazu łzawiącego szybko ostudziło zapędy garstki bandytów), inni probówali wtargnąć na murawę. Reakcją niektórych półgłówków z Jastrzębia była gotowość do rozróby.
Ja rozumiem, że stowarzyszenie kibiców GKS Jastrzebie nie odpowiada za przyjezdnych, nie odpowiada za KILKU bęcwałów wypinających dupy, ale żeby nie zrobić porządku z idiotami, których bardziej jara zadyma niż mecz? Warto zaznaczyć, że wielu chętnych do zadymy jest członkiem stowarzyszenia. Ale mi na myśl przychodzi inny członek. Po prostu: głupi chuj.
A na ulotkach rozdawanych podczas każdego meczu stoi jak wół, że stowarzyszenie walczy z bandytyzmem oraz dąży do tego by na mecze przychodzić całymi rodzinami. Po tym co niektórzy jastrzębscy kibice pokazali w piątek: moje dziewczyny (Żona i Córka) na mecz pójdą nieprędko. Żony to absolutnie nie interesuje, a ja Jej ciągnąć nie będę. Bo nie ma po co.
sobota, 15 września 2007
"Mądrość" ludzka nie zna granic
11 września w TVP3 Szczecin zaprezentowano sondę uliczną. Z jednym z przechodniów wywiązał się następujący dialog:
- Dzisiaj 11 wrzesnia> Czy Pani wie, jaki to dzień?
- Eeee, Uchwalenia konstytucji?
- Jakiej????
- Trzeciego maja?
ROTFL
Byłoby logiczniej gdyby odpowiedziała: 11 września?
 
1 , 2