Zapiski ateisty o prawicowym skrzywieniuDolina Rospudy - w obronie autostrady
Gadu-GaduSkopiuj CSS
Kategorie: Wszystkie | Ciekawostki | Dowcipasy | Wydarzenia | Życie codzienne
RSS
sobota, 22 sierpnia 2009
W UE decyzje krajów są dobrowolne
"Komisja Europejska ostrzegła w piątek, że po raz ostatni wzywa kraje członkowskie do dobrowolnego wprowadzenia nowego systemu bezpieczeństwa w samochodach, który samodzielnie powiadamia o wypadku, nawet jeśli kierowca straci przytomność.
[...]
W przyjętym w piątek komunikacie Komisja Europejska ostrzega, że jeśli do końca 2009 roku nie zostanie osiągnięty znaczący postęp we wdrażaniu systemu, rozważy zaproponowanie obowiązkowych środków legislacyjnych."

Zróbcie to dobrowolnie (rotfl!), bo jak nie to wprowadzimy taki obowiązek!
A później uniosuperekstraentuzjaści będą bredzić o dobrowolności w kwestiach takich jak ta.

źródło

niedziela, 16 sierpnia 2009
Szkodliwość UOKiKu
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinien, zgodnie z założeniami (absurdalnymi zresztą, ale mniejsza o to) chronić konsumentów (i konkurencję, ale tu też mniejsza o to). Niby wszystko ładnie, pięknie bo niektórzy, niech będzie że większość, konsumenci mają poczucie ochrony przed wrednymi kapitalistami chcącymi ich wykorzystać. Tylko jak w praktyce działanie niezwykle szkodliwego UOKiKu wygląda? Ano tak, że karze się jednego przedsiębiorcę za reklamę mówiącą, że "zamykamy Żabki" gdy w praktyce chodziło o zamknięcie jakiegoś sejfu w którym konsumenci zbierali jakieś punkty czy coś (gdzie tu konsumenci cokolwiek stracili?). Innego przedsiębiorcę z kolei nie karze się za wprowadzenie w błąd. A ten błąd konsumentów kosztuje konkretne pieniądze. Chodzi o loterię "milion za SMS". W reklamach telewizyjnych i na bilbordach nie ma mowy o tym, że wysłanie specjalnego SMSa za 3,66zł nie tylko upoważnia do wzięcia udziału w 3 losowaniach, ale też jednocześnie oznacza akceptację regulaminu. A ten w którymś tam punkcie mówi "Uczestnik, który przystąpi do „Programu Milion za SMS” w okresie do 23/08/2009 r. będzie otrzymywał co dziennie jedną wiadomość w formie SMS-a, której koszt w wysokości 1 zł/1,22 zł z VAT poniesie Uczestnik".

I teraz niech ktoś wyjaśni mi na czym polega ochrona konsumentów? Bo mi wychodzi na to, że tutaj nie chodzi o interesy konsumentów tylko o to jakby tu, zgodnie z prawem, okraść prywaciarzy.

poniedziałek, 10 sierpnia 2009
Fajerfoks raz jeszcze
Jak pisałem ostatnim razem zainstalowałem sobie liska po to by go przetestować. Wiadomo - w takich przypadkach zawsze instaluje się najnowszą wersję (kto testuje starsze wersje?). W komentarzu do ostatniego wpisu pojawiła się sugestia jakoby z moim kompem "coś było". A tu się okazuje, że jednak to nie przypadek. Polecam lekturę tego. Jak tylko pojawi się nowsza wersja tej przeglądarki to chętnie ją zainstaluję i sprawdzę jeszcze raz. Na razie jednak podtrzymuję: dziękuję za liska.
sobota, 01 sierpnia 2009
Fajerfoks
Niedawno sobie zainstalowałem tą przeglądarkę, bo tak ją wszyscy zachwalają... Nie powiem: dodatki ma niezłe, ale ma jedną zasadniczą wadę: wysypuje się kilka razy dziennie. Jednak podziękuję za liska.
Na dodatek dowiedziałem się, że mojemu bratu też się to często zdarza. A brat jest webmasterem...