Zapiski ateisty o prawicowym skrzywieniuDolina Rospudy - w obronie autostrady
Gadu-GaduSkopiuj CSS
Kategorie: Wszystkie | Ciekawostki | Dowcipasy | Wydarzenia | Życie codzienne
RSS
niedziela, 30 grudnia 2007
Hip hip hura!
Kupa w nocniku!
Dzisiaj wielki sukces! Asia zwaliła kupsko do nocnika. W domu radość porównywalna z tą jaka zapanowała na Stadionie Śląskim 17 listopada tego roku. Ani Mama, ani Tata nie byli zbyt uparci jeśli chodzi o nakłanianie Asi do siadania na nocniku. Ale dzisiaj się udało. I przyszło mi do głowy to samo co znajomemu z sąsiedniego bloga: a może by tak to kupsko zawinąć w jakiś papier i zamrozić? Byłaby niezła pamiątka...
:]
piątek, 21 grudnia 2007
Homozwiązki i ulga na dzieci
Homoseksualiści domagają się takich samych praw jak heteroseksualiści. Nie bardzo rozumiem o co im chodzi. Czyżby polskie prawo gorzej traktowało homo- niż heteroseksualistów? W którym miejscu? Że nie pozwala im się na homo-małżeństwa (czy jak oni tam to sobie nazywają)? Tyle, że tutaj nie ma żadnej dyskryminacji. Na dokładnie tej samej zasadzie bezdzietni mogliby domagać się równouprawnienia w stosunku do dzietnych. Ci drudzy mogą sobie odliczać od podatku jakąś tam kwotę (tylko dlatego, że posiadają dzieci) czego pozbawieni są ci pierwsi. Natychmiast należy wprowadzić identyczną ulgę za... nieposiadanie dzieci, bo w przeciwnym wypadku państwo polskie oskarżone będzie o dyskryminację na przykład ze względu na chorobę (niepłodność).
wtorek, 18 grudnia 2007
Pospieszalski
Wczoraj miałem ochotę obejrzeć program Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać". Miało być o religii. I było. Pospieszalski zaczął od tego, że odmowa wproawdzenia religii na maturę będzie prowadzić do zakazu katolicyzmu. Jako, że nie znoszę narkotyków i narkomanów od razu przełączyłem na inny program.
czwartek, 13 grudnia 2007
O matolstwie obecnie nam rządzących ciąg dalszy
Nasz nowy wspaniały rząd składa się - jak sama nazwa sugeruje - ze wspaniałych ludzi. Secjalistów w swojej dziedzinie. Weźmy taką minister zdrowia. Ewa Kopacz osobiście nie tworzyła nowej listy leków refundowanych, ale to jej podpis widnieje na rozporządzeniu i to ona personalnie odpowiada za bajzel w tej liście. A wszystko zaczęło się jeszcze w listopadzie. Aptekarzy zelektryzowała wiadomość, że oto w grudniu nastąpi zmiana cen urzędowych (tych zakupu i tych detalicznych oczywiście). Zawsze takie zmiany wywoływały niezłe zamieszanie. Jednak obecna pani minister bije na głowę wszystkich poprzednich ministrów razem wziętych i pomnożonych przez 10. Najpierw na stronie ministerstwa można było wyczytać wiadomość, że oto zmiana cen leków nastąpi w grudniu. Później, że 1 grudnia. Na kilka dni przed "godziną zero" na stronie ministerstwa pojawił się komunikat, że nowa lista leków obowiązywać będzie od 15 grudnia po to by wyjść na przeciw aptekarzom. "Za pięć dwunasta" okazało się, że jednak nie! Listy obowiązują od jutra (czyli od 1 grudnia)! Nie koniec na tym. Bardzo szybko wyszło na jaw, że lista leków refundowanych zawiera masę błędów. A to pomylone stawki VAT, a to pomylona cena netto z ceną brutto. Kto myślał, że na tym koniec grubo się pomylił!
Okazuje się, że na liście znajdują się trzy specyfiki, których urzędowa cena zakupu brutto (dla apteki) jest wyższa od ceny detalicznej. Z innego rozporządzenia (dużo wcześniej ogłoszonego) wynika zaś, mówiąc po ludzku, że cena urzędowa jest ceną obowiązującą i nie można w żaden sposób jej zmieniać (ani w górę, ani w dół). Czyli apteki mają kupować leki drożej niż je sprzedawać. Myślicie, że Ewunia się tym przejęła? Skądże znowu! O błędzie wie od około tygodnia i z problemem zrobiła tyle co osiągnął Tusk w Berlinie, czyli KOMPLETNIE NIC.A oto leki o któych mowa (nazwa leku - cena urzędowa zakupu brutto - cena detaliczna):
Omar 20mg x 30tbl dojelitowych - 37,11 - 34,25
Simvachol 40mg x 28tbl - 54,4 - 43,00
Stimuloton 50mg x 30tbl - 35,47 - 35,15
Jakoś żadne "obiektywne" media nie donoszą o tej informacji. Jeśli tak ma wyglądać przywracanie normalności to ja za taką normalność dziękuję i już nie mogę się doczekać kiedy szkodliwi "fachowcy" przestaną zajmować odpowiedzialne funkcje w państwie. Platformie dużo lepiej w opozycji, bo opozycja to może sobie nagwizdać. I wymiernych szkód to nie przyniesie.
środa, 12 grudnia 2007
Rząd dyplomatołów
Jeśli prawdą jest, że poprzednia ekipa to dyplomatołki - jak ich ślicznie określił profesor bez matury, czyli niezrównany autorytet Batoszewski, a którego nie można ani krytykować ani wyśmiewać bo ten siedział w więzieniach faszystowskich i komunistycznych - to nowy rząd tworzą dyplomatoły i to do potęgi. A wszystko za sprawą wizyty nowego, wspaniałego premiera RP w Berlinie. Przed wyjazdem tradycyjnie obiecywał cuda i wianki. Chyba zapomniał już, że się kampania wyborcza skończyła i trzeba brać się do roboty. No chyba, że przywódca dyplomatołów już rozpoczyna kampanię prezydencką 2010. O jakie obietnice chodzi? Wspomnę tylko dwie: przekonanie kanclerki do ustępstw w sprawie rurociągu bałtyckiego, oraz przekonywanie pani Merkelowej do tego by rząd Niemiec wspierał budowę muzeum o drugiej wojnie światowej w Gdańsku zamiast wspierania "centrum przeciwko wypędzeniom" Eriki Steinbach. Jak się można było spodziewać dyplomatoł nie osiągnął NIC, czyli NUL, ZERO. No ale forumowi POstępowcy i tak kochają Tuska. Bo nie jest kaczorem. Tak im się przynajmniej wydaje.
środa, 05 grudnia 2007
Dbaj o siebie - praktyczny poradnik dla kobiet żyjących na wsi
1966
Fragmenty. Niektóre neico drastyczne
 • Rozpowszechniło się obecnie noszenie butów gumowych - gumiaków. Są one niedrogie, łatwe do utrzymania w czystości i praktyczne na błoto.
 • Regularne oddawanie stolca, częste opróżnianie pęcherza też dodatnio wpływają na samopoczucie kobiety.
 • Trzeba koniecznie i obowiązkowo mieć w domu oddzielną dużą miednicę do mycia się i mniejszą miedniczkę do podmywania(...) Karmienie w miednicy prosiąt, cieląt lub kur jest niedopuszczalne.
 • Do wycierania nóg powinno się mieć ręcznik lub czystą ściereczkę. Nie można używać do tego celu ścierek do garnków.
 • W zasadzie powinno się chodzić jak najwięcej z gołą głową(...) Jednak do przyrządzania posiłków i dojenia krów należy zakładać na głowę cienką chusteczkę.
 • Pończochy i skarpety powinny być czyste, aby nie cuchnęły potem. Gdy się drą, trzeba je wycerować albo wprawić całe pięty, a nawet stopy z cholewki starej pończochy.
 • Podajemy jeszcze jeden prosty i wygodny sposób urządzenia sobie kąpieli, mianowicie w mocnym plastykowym worku przeciwmolowym. W kąciku do mycia albo wprost w izbie, a w lecie nawet w jakiejś zamkniętej sieni, drewutni czy stodole rozebrać się i wejść do tego plastykowego worka ustawionego dnem na podłodze lub na ziemi i zawiniętego jak do wsypania do worka pierwszego koszyka ziemniaków.
 • Bardzo zalecane jest np. stosowanie zamiast kremu świeżo wytopionego smalcu (nie solonego!). Podobno w wielu krajach kobiety używają go z powodzeniem.
 • Praktyczne mężatki przygotowują sobie czyściutką szmatkę lub specjalny miękki ręcznik do wytarcia się od dołu zaraz po stosunku z mężem (ruchem w tył ciała), by nie wycierać się koszulą i nie brudzić pościeli.
 • Po umyciu twarzy należy oczy tylko wysuszyć ręcznikiem, przykładając go lekko do oczu. Nie wolno ich trzeć ręcznikiem czy wgniatać.
 • Podpaski można nabyć gotowe, ale każda kobieta może sobie także je bez żadnego kosztu sama uszyć(...) Podpaski trzeba często zmieniać - bardzo niezdrowo i nieprzyjemnie jest nosić zbyt mokre czy zaschnięte. Zdjęte podpaski moczy się w zimnej wodzie przez kilka godzin, potem płucze, pierze mydłem w gorącej wodzie i wygotowuje. Idąc w gości lub w drogę, trzeba wziąć z sobą podpaskę na zmianę. Aby brudnej nie nosić ze sobą, zrobić na drogę taką, którą można by zakopać lub wyrzucić do ustępu.
 • Głowę należy myć przynajmniej co 2-3 tygodnie specjalnym szamponem do włosów lub delikatnym mydłem(...)] Gnidy - bardzo szpecą kobietę, bo są jakby szyldzikiem z napisem, że we włosach jest albo było robactwo.
 • Nie powinno się trzymać w jamie ustnej zepsutych zębów ani korzeni - trzeba je usunąć(...) Gdy nie ma własnych zębów, powinno się wstawić zęby sztuczne.
 • Ustęp w obejściu potrzebny jest bardzo domownikom, a przede wszystkim kobietom, które bardziej narażone są na zaziębienie przy załatwianiu swojej potrzeby na dworze. Brak ustępu źle działa także na samopoczucie kobiety, bo zamiast wygodnie usiąść w ustępie, musi się rozglądać, aby jej kucającej ktoś nie naszedł. A i muchy przylatujące wprost z ludzkich, nie zakrytych, odchodów -najpierw kobiecie przy garnkach dokuczają. Kobieta, czując się odpowiedzialna za zdrowie rodziny i swoje, powinna być stanowcza w domaganiu się, żeby przy jej obejściu stał odpowiedni, szczelnie zbudowany ustęp zamykany, zakryty od dołu, aby wiatr nie podwiewał i muchy nie miały dostępu.
 • Dorosłej, zdrowej osobie można zrobić lewatywę nawet w pozycji zgiętej jak do kopania ziemniaków. Po mniej więcej 5 minutach chory oddaje stolec.
 • Wesz łonowa zwana "mendewesz", oblepia skórę owłosioną w dolnej części ciała; łatwo ją skądś przywlec do domu, ale i łatwo wytępić, posypując miejsca przez nią zaatakowan azotoksem lub nacierając octem sabadylowym.
 • Majtki powinna nosić w zimie i w lecie każda kobieta, młoda czy stara. Chronią one organy rodne kobiety przed przeziębieniem i przed dostaniem się do nich kurzu z różnymi zarazkami(...) Można sobie u kupnych majtek podłużyć nogawki doszywając kawałki ze starych tegoż koloru lub dorobić szydełkiem czy na drutach
 • Majtki powinny być zawsze czyste. Aby się w kroku szybko nie zabrudziły i nie cuchnęły moczem, nie trzeba po oddaniu moczu podrywać się za prędko, ale osuszyć krocze specjalnym papierem higienicznym, ligniną czy kawałkiem starej, czystej szmatki.
 • W lecie dobrze jest zwilżyć piasek czy trociny wrzątkiem odchody drobiu wnosi się potem do sieni i do izby. W dodatku w lecie ściągają do tych resztek chmary much z całej okolicy, cisnąc się drzwiami i oknami do kuchni, gdzie z nogami umazanymi w kurzym pomiocie łażą po naszym jedzeniu i wpadają w garnki
 • Nie można pozwolić na to, by tuż przed progiem dzieci załatwiały swoje potrzeby naturalne.
 • Częstość zbliżeń małżeńskich jest zależna od wieku, temperamentu, stanu zdrowia, wykonywanej pracy itp. Nie ma co do tego jakichś szczególnych zaleceń poza tym, że najodpowiedniejsze są godziny wieczorne przed snem, aby małżonkowie mogli wypocząć do rana. Stroną kierującą w intymnym życiu małżeńskim jest mężczyzna, bo tak jest zbudowany i takie już jest prawo przyrody.
 • Do obowiązków małżeńskich kobiety należy współuczestniczenie w zbliżeniu płciowym, a nawet troska o nadanie mu atrakcyjniejszej, bardziej estetycznej i higienicznej oprawy.
 • Srodki zapobiegające ciąży (srodki antykoncepcyjne) można nabyć w każdej aptece bez recepty, inne dla mężczyzn, a inne dla kobiet. Dla mężczyzn są osłonki gumowe czy nylonowe, tak zwane "prezerwatywy"(...) Lecz i ten środek nie jest całkowicie pewny, bo osłonka może pęknąć.
 • Jak może mąż dbać o żonę? Po pierwsze: nie ciągać żony bez nadzwyczajnej potrzeby do ciężkich prac w polu i w obejściu. Weźmy przykładowo nakładanie na wóz gnoju lub rozrzucanie go po polu.